Kategoria:
Akademia Psychologii

Data:
05-03-2025

Godzina:
11:00-12:15

W trakcie naszego wystąpienia zamierzamy szczegółowo przedstawić projekt „Wsparcie Zdrowia Psychicznego”, który został stworzony w odpowiedzi na rosnące wyzwania związane z zachorowaniem na choroby psychiczne, które według globalnych statystyk dotykają około 1 na 8 osób, a w Polsce odsetek ten wzrasta i obecnie dotyczy blisko 20% populacji dorosłych. W obliczu tych alarmujących danych, projekt ten ma na celu wsparcie pracowników w radzeniu sobie z problemami zdrowia psychicznego. Jakie tematy omówimy podczas naszej prezentacji? •Co skłoniło nas do podjęcia decyzji o stworzeniu projektu wsparcia psychicznego dla pracowników? •Jakie kroki podjęliśmy, aby zrealizować ten projekt? •Jakie wyniki udało nam się osiągnąć w efekcie przeprowadzonego przedsięwzięcia? Dlaczego warto się tym zainteresować? Projekt „Wsparcie Zdrowia Psychicznego” jest doskonałym przykładem na to, jak działania mające na celu wsparcie zdrowia psychicznego mogą stać się integralną częścią strategii organizacyjnej. Kreowanie atmosfery troski, budowanie zaangażowania oraz lojalności pracowników to tylko kilka z licznych korzyści, jakie płyną z wprowadzenia takiego programu. Przekłada się to nie tylko na poprawę jakości życia zawodowego pracowników, lecz także na wzrost efektywności organizacji jako całości. W dobie szybko zmieniających się warunków pracy oraz coraz większych oczekiwań wobec pracowników, inwestowanie w zdrowie psychiczne staje się nie tylko korzystne, ale wręcz niezbędne dla długoterminowego sukcesu każdej firmy.


Prelegenci:

  • D9NNrLRvbduu
    Aleksandra Palewicz
    Division Manager Compensation & Benefits BSG
    Od ponad 20 lat z pasją rozwijam swoją karierę w Spółce Brose Sitech, międzynarodowej branży motoryzacyjnej, koncentrując się na zarządzaniu ludźmi i budowaniu efektywnych strategii personalnych. Moje doświadczenie obejmuje wdrażanie nowoczesnych polityk HR, ze szczególnym uwzględnieniem systemów wynagrodzeń i świadczeń. Ukończyłam zarządzanie zasobami ludzkimi na Politechnice Zielonogórskiej oraz studia podyplomowe z dziedziny finansów, co pozwala mi łączyć wiedzę o zasobach ludzkich z perspektywą finansową. Dodatkowo, uczestnictwo w programie Management ICAN Institute (Harvard Business Review Polska) poszerzyło moje kompetencje w zakresie nowoczesnego przywództwa i strategii biznesowych. Chętnie dzielę się zdobytą wiedzą, dlatego też  prowadziłam wykłady na Uczelni Jana Wyżykowskiego w Polkowicach, inspirując innych do świadomego budowania ścieżek zawodowych.

     

  • dSX1D7LNWVuS
    Marzena Lewkowicz
    Specjalista ds. personalnych
    Zdrowie i dobre samopoczucie pracowników to fundament silnej organizacji – dlatego od 10 lat tworzę i wdrażam w Spółce Brose Sitech programy, które realnie wpływają na ich jakość życia. Jako Specjalistka ds. personalnych łączę wiedzę o zarządzaniu zasobami ludzkimi z pasją do zdrowia i profilaktyki. Moim celem jest budowanie wspierającego środowiska pracy, które sprzyja zarówno efektywności, jak i satysfakcji zespołu.

     

  • Anna Ciesielska
    Psychoterapeutka, logoterapeutka, terapeutka traumy NARM. Specjalizuję się w terapii indywidualnej, par i rodzin oraz prowadzę szkolenia i psychoedukację w zakresie zdrowia psychicznego. Jestem dyrektorką stowarzyszenia Centrum Formacji Rodziny w Lubinie działającego na rzecz mieszkańców Dolnego Śląska, inicjatorką i realizatorką programów profilaktycznych, m.in. programu mental care – benefitu pracowniczego w przestrzeni zdrowia psychicznego, w strefie biznesu na terenie Zagłębia Miedziowego. Od czerwca 2024 roku rozszerzam swoje działania, oferując wsparcie psychologiczne pracownikom firmy Brose Sitech.